TİYATRO VE DRAMA KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALDI
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’nin Kültür ve Eğitim Etkinlikleri kapsamında düzenlediği drama ve tiyatro kursuna katılanlara sertifikalarını verdi.
Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği 1. Dönem Drama Eğitimi ve 12. Dönem Tiyatro Eğitim kursuna katılan 10 kursiyer, eğitimi başarıyla tamamlayarak, sertifika almaya hak kazandı.
Eğitime katılan 10 kursiyer, Edirne Belediyesi Nikah Salonu’nda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ve Drama Lideri ve Tiyatro Eğitmeni S. Hakan Çoşkuntuna ile bir araya geldi.
Sanatın önemine değinen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sanat, yetenekle ilgili, bazen de yeteneğin işlenmesiyle ilgili. Bazen ortaya çıkarılmamış, unutulmuş ya da işlenmemiş yetenekler de ortaya çıkabiliyor. Ama buradaki ölçü bence çok önemli değil. Çok iyi sanatçı olmak, ya da daha iyi önemli sanatçı olmak çok önemli değil. Önemli olan sanatçı olmak; sanat için uğraşmak, sanata yoğrulmak, sanata yoğrulmaya çalışmak. Hem öğreten hem de öğreten açısından saygı değer bir emek var ortada. Bu anlamda sizleri tebrik ediyorum. Yaptığınız çok önemli bir iştir. Çünkü tiyatro aslında bütün sanat dalların anasıdır” dedi.
Başkan Gürkan, daha sonra kursiyerlere sertifikalarını verdi.
HALK OYUNLARI TOPLULUĞU, İKİNCİ OLDU
51. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ortaklığında bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışması’nda Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluğu ikinci oldu.
Türkiye’nin en iyi dokuz halk oyunları ekibinin yarıştığı Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışması’na Edirne Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de katıldı. Heyecan dolu anların yaşandığı yarışmada birinci Kocaeli Folklor Gençlik Spor olurken, Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ikinciliği elde etti. 3 bin TL’lik çek ile ödüllendirilen ekibe plaketlerini Türk Halk Oyunları Federasyon Başkanı Gürhan Ozanoğlu verdi.

< 1 2 3 4 ... 62 63 64 >