GÜRKAN, BABALAR GÜNܒNDE HUZUREVİ SAKİNLERİNİ UNUTMADI
Edirne Belesiyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Babalar Günü’nde Huzurevi’nde eğlence programı düzenlendi. Programa, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu’da katıldı. Huzurevi sakinleri ile birlikte Babalar Günü’nü kutlayan Başkan Recep Gürkan, hediyeler takdim ederek, yaşlılarla tek tek sohbet etti.
Hayatın anlamını ve tüm güzellikleri öğreten babaların, babalar günün kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu anlamlı günde Huzurevi’nde kalan babalarımızın yanında yer almak istedik. Babalar bizim en değerli varlıklarımız. Bizi hayata hazırlamakta, babalarımızın katkısı çok büyük. Baba, cesaretin ve dürüstlüğün sembolüdür. Ailenin temel direği olan baba, evlat için ise sırtını dayadığı bir dağdır. Babaların istediği tek şey evlatlarına iyi bir gelecek hazırlamak, onları vatana millete hayırlı bir evlat olarak yetiştirmektir” dedi.
Babalar Günü nedeniyle düzenlenen eğlencede, Sabri Çengel’in şarkılarıyla eğlenen Huzurevi sakinleri, Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.
MAHALLEDE RAMAZAN EĞLENCELERİ, DİLAVERBEY MAHALLESİ’NDE BAŞLADI
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen Mahallede Ramazan Eğlenceleri, Dilaverbey Mahallesi’nde başladı.
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından, Edirne’de eski ramazan gecelerinin yaşatılması amacıyla,
mahallelerde ramazan eğlenceleri düzenlenmeye başlandı. Eğlenceye katılan Dilaverbey Mahallesi sakinlerine geleneksel ramazan şerbeti, çocuklara ise pamuk şeker ve mısır ikram edildi. İlk olarak fasıl grubunu dinleyen mahalle sakinleri Hacivat ve Karagöz, ardından Orta Oyunu ile Ramazan eğlencesinin tadına vardı.
Mahalle sakinleri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere, tüm çalışanlarına böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ettiler.
Eski ramazanları canlandırmak istedikleri ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne
Belediyesi olarak, o eski ramazanları Edirne’de canlandırmak, gençlerimize Hacivat ile Karagöz’ü, Orta Oyunu’nu tanıtmak istedik. Toplumların var olmasında örf ve adetlerin geleceğe taşınmasının önemini biliyoruz. Edirne Belediyesi olarak unutulmaya yüz tutmuş olan Ramazan eğlencelerini, Edirne’de halkımızla birlikte yaşamak istedik. Ramazan boyunca her mahallemizde gerçekleştireceğimiz etkinliklerle eski ramazanların tadını hep birlikte yaşayacağız” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2. Geleneksel Mahallede Ramazan Eğlencesini her akşam farklı bir mahalle de düzenlemek suretiyle Ramazan Ayı boyunca Edirnelilere güzel bir Ramazan yaşatmak istediklerini belirtti.

< 1 2 3 ... 62 63 64 >