TRAKYA ODA ORKESTRASI’NDAN MUHTEŞEM KONSER
Edirne Belediye Başkanlığı’nın Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde Trakya Oda Orkestrası, dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi. Yoğun katılımın olduğu konserde Edirneliler, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.
Edirne Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meriç Konferans Salonu’nda 23 Ekim Cuma 2015 tarihinde Trakya Oda Orkestrası tarafından klasik müzik konseri düzenlendi.
Alper Çam şefliğinde Trakya Oda Orkestrası Klasik Müzik Konseri'ne yoğun ilgi gösteren vatandaşlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a böyle güzel bir konser düzenledikleri için teşekkür ettiler.
Edirnelilerin klasik müzik konserlerine yoğun ilgi gösterdiklerini ifade eden Şef Alper Çam , “Klasik müziği Edirne halkı ile buluşturan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Başkan Gürkan’ın müziğe ve sanata verdiği önem bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.
Öte yandan yetkililer, daha önceleri Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde düzenlenen klasik müzik konserlerinin kış ayları nedeniyle bundan sonra Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meriç Konferans Salonu’nda gerçekleştirileceğini söyledi.
EDİRNE 3. KİTAP FUARI SON BULDU
Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla buluşturmak için 9-18 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen Edirne 3. Kitap Fuarı son buldu. Kitap fuarına katılımın beklenenden yüksek olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirneliler, kentin okuma düzeyinin ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Modern, eğitimli, kültürlü ve insancıl bir halkın, tarih kokan bir kentin belediye başkanı olmaktan bir kez daha onur duydum” dedi.
9-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen Edirne 3. Kitap Fuarı, büyük ilgi gördü. Edirnelilerin, birbirinden ünlü ve değerli yazarla bir araya gelmesine vesile olan Edirne 3. Kitap Fuarı, 9. ve 10. gününde yine kitapseverlerin akınına uğradı.
17 Ekim 2015 Cumartesi günü; Dr. Ali Gültekin, Nilgün Ilgaz, Aydın Ilgaz, Ahmet Aziz Nesin, Necdet Tezcan, Nurgül Ateş, Hüseyin Yurttaş, Nurgül Ateş, Semih Bulgur, Güngör Mazlum, Sevim Ak, Nazlı Eray, Serhan Oktay, Bahadır Yenişehirlioğlu, Gülçin Akan, Murat Atila, Necmi Duygulu, S. Faruk Göncüoğlu, İsmail Saymaz, R.İhsan Eliaçık, Halil Delice, Pelin Atakan, Ayhan Tunca, Perihan Yıllı, Mikail Erdoğan, Mehmet Ağırgan, Özlem Ağırgan isimli yazarlar yer aldı.
Gazeteci-yazar İsmail Saymaz’ın son günlerde Türkiye’de yaşanan olaylar ilgi ilgili söyleşisi büyük ilgi gördü.
İsmail Saymaz’ın ardından Yazar R. İhsan Eliaçık ‘Kur’an da iyilik, İman ve Nifak’ konulu bir söyleşi düzenledi.
18 Ekim 2015 Pazar günü ise kitap fuarında Dr. Ali Gültekin, Nilgün Ilgaz, Aydın Ilgaz, Ahmet Aziz Nesin, Necdet Tezcan, Nurgül Ateş, Hüseyin Yurttaş, Semih Bulgur, Savaş Ünlü, Yalçın Küçük, Hakan Günday, Nilüfer Gökçe, Gülçin Akan, Murat Atila, S. Faruk Göncüoğlu, Osman Coşkun, Güngör Mazlum, R. İhsan Eliaçık, Halil Delice, Pelin Atakan, Ayhan Tunca, Mehmet Ağırgan, Özlem Ağırgan isimli yazarlar yer aldı.
Yazarların, okuyucular ile buluştuğu fuarda yazar Yalçın Küçük ve Sadık Albayrak, ‘Karanlıktan Çıkış Mümkün mü?” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
Her geçen yıl kitap fuarına olan ilginin arttığına dikkat çeken Başkan Gürkan, “Edirne ile bir kez daha gurur duydum. Edirneliler, kentin okuma düzeyinin ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Modern, eğitimli, kültürlü ve insancıl bir halkın, tarih kokan bir kentin belediye başkanı olmaktan bir kez daha onur duydum. Emek veren, kitap fuarında bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürler” diye konuştu.
Öte yandan, Edirne 3. Kitap Fuarı’na katılan ve okuyucularıyla bir araya gelen yazarlar, Edirnelilerin gösterdiği ilgiden memnun kaldıklarını söylediler.

1 2 3 ... 76 77 78 >